Jak nacpat hosty do čibuku aneb Slavičín vítězem

Jerevan Slavičín - UFA FC Salamandr HK 8 : 6 ( 3 : 4 )

Sestavy:Slavičín:Baklík-ŠvachT.,ŠvachP.,Švanda,Ocelík J.,Kulíšek,Macek,Julina,Neumann,Polách,Matula.Salamandr HK:Kremlík-Částka,Blažek,Steiner,Klíma,Janoušek,Široký.Trenér:Petr Hoffmann

Branky:Macek 4,Švach P. 2,Julina 2-Blažek 2,Steiner 2,Klíma,Široký

ŽK:Švach P.-Steiner,Široký,Kremlík.ČK:Baklík za ruku mimo PÚ.Diváci:115

Rozhodčí:L.Rek a M.Havíř.Delegát ČMFS:M.Pelikán

Mohl to být pěkný zápas,a do 17.minuty také byl.Hosté měli sice již v 8.minutě 5.faulů,ale to jim vůbec nevadilo a hráli solidní útočný futsal,přestože jim chyběla "elitní lajna".Také domácí borci nehráli špatně,ale až do zmíněné minuty na Mloky nestačili.Skóre otevřeli hostém ve 3.Blažkem,který zužitkoval vtipnou přihrávku od Janouška-0:1.Domácí vyrovnali ve 4.Julinou,jehož střela zapadla k pravé tyči svatyně hostů-1:1.Hradečtí šli znovu do vedení v 7. po nádherné bombě Klímy,který po výhozu Kremlíka halfvolejem nekompromisně zavěsil pod břevno domácích-1:2.Ve 12.26 byl za ruku mimo PÚ vyloučen brankář Baklík,na jeho místo se postavil T.Švach.Mloci přesilovku ihned využili Steinerem,který z přímého kopu upravil na 1:3. Poté se hrálo nahoru-dolů,oba týmy si vytvořili řadu šancí.V jejich neproměňování ale hráli jednoznačný prim Mloci,kteří nedali ani ty nejjasnější tutovky.Střídající hráč v bráně domácích se překonával a inkasoval pouze v 16.po akci Klímy a zakončení Blažka-1:4.Po chvíli začali úřadovat sudí a v 17.z velmi přísně nařízeného 10m PK snížil domácí kapitán Macek na 2:4.Jerevan tlačil a v 18.se mu podařilo rozebrat hostující obranu a P.Švach snížil na 3:4 po pěkné kombinaci celé čtyřky.Hlavnímu rozhodčímu se asi stav nelíbil a proto nařídil další velmi sporný 10m PK proti hostům,tentokrát ale Macek netrefil branku a tak se šlo do kabin za stavu příznivějšího pro hosty.Druhý poločas začali domácí náporem a ve 21.srovnali na 4:4 Mackem.Ve 26.šli domácí poprvé do vedení,opět se trefil Macek-5:4.Mloci znovu již s 5.fauly ale nerezignovali a ve 27.vyrovnali Steinerem po akci Janouška na 5:5.Byl to znovu Steiner (v zápise uveden Široký),který strhl vedení zpět na stranu Hradeckých ve 34.-5:6.Poté měli hosté ještě několik pěkných možností,které neproměnili a když ve 37.Janoušek obešel vše co mu stálo v cestě,ale bohužel netrefil opuštěnou branku domácích,začali se dít věci.Ve 38.vyfasoval hostující gólman Kremlík ŽK za to,že vyrazil dělovku,která mířila na jeho bránu a při zákroku se srazil v pádu u tyče s dobíhajícím hráčem Jerevanu.Následoval nesmyslně nařízený 6m PK,ze kterého P.Švach vyrovnal na 6:6.Ve 39.už domácí vedli,to proměnili 10m PK za "nefaul" Klímy a když ve 40.HR uznal gól,kterého docílil domácí brankář rukou hodem přes celé hřiště,skončil zápas výhrou domácích 8:6.Hosté odcházeli do kabin nejen s pocitem křivdy,ale také popliváni částí domácích taky fanoušků.Závěrem bych se chtěl pozastavit nad výkonem arbitrů.Něco tak příšerného jsem ještě neviděl,jestli takto rozhodují stále,měli by pískat pouze při pasení ovcí v kopcích,aby je nikdo ani neviděl ani neslyšedl.A pokud budou dostávat tak vysoké hodnocení od delegáta ČMFS jako v tomto případě,tak opravdu nevím.....Deset hrubých chyb v utkání,to je síla a hodnocení 7-jsem asi úplně mimo....Omlouvám se za výše uvedené hodnocení sudích,ale toto nemohu překousnout.Nakonec se ale nemám za co omlouvat,je to pouze konstatování pravdy.Pro hosty je to velké ponaučení.

| Autor: Jaroslav Štěrba | Vydáno dne 09. 01. 2008 | 8092 přečtení | Počet komentářů: 1607 | Přidat komentář |